O Vet-Agro

Vet-Agro to polski producent leków weterynaryjnych

oraz produktów pielęgnacyjnych dla zwierząt

Spółka Vet-Agro powstała w 1989 roku w Lublinie, stawiając sobie za cel produkcję najwyższej jakości weterynaryjnych produktów leczniczych.

Działając zgodnie z hasłem „Po ludzku do zwierząt” od 35 lat dbamy o zapewnienie dobrostanu zwierząt towarzyszących i gospodarskich. Naszą misją jest troska o zdrowie zwierząt, ale również o cały ekosystem i otaczające środowisko, czego wyrazem jest wdrażanie nowych, proekologicznych rozwiązań i technologii.

Nowoczesny zakład produkcyjny, 5 równoległych linii technologicznych, własne laboratoria badawczo-rozwojowe i wykwalifikowany zespół wpływają na to, że z powodzeniem wprowadzamy na rynek kolejne leki. Obecnie w naszej ofercie znajduje się ponad 70 weterynaryjnych produktów leczniczych, które dostępne są na ponad 30 rynkach zagranicznych.

1989

Powstanie Spółki

1994

Rejestracja pierwszego leku - Mastisan

2008

Uruchomienie nowej
fabryki leków

2015

Uruchomienie autoklawu kaskadowego wodnego do sterylizacji finalnej roztworów iniekcyjnych

2017

Utworzenie Laboratorium R&D

2019

Rozbudowa parku maszynowego do wytwarzania form blistrowych

Światowy standard produkcji

Posiadamy nowoczesną, funkcjonalną fabrykę o światowym standardzie oraz własne laboratorium badawczo-rozwojowe. Produkcja preparatów odbywa się w warunkach spełniających wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania przy użyciu  zaawansowanych procesów technologicznych, kontrolowanych za pomocą najnowocześniejszej aparatury kontrolno-pomiarowej.

Potencjał technologiczny umożliwia również realizację produkcji kontraktowej.

 

Formy farmaceutyczne opracowywane w Vet-Agro

roztwory i zawiesiny do wstrzykiwań

zawiesiny dowymieniowe
i domaciczne

roztwory doustne

krople do uszu

roztwory do nakrapiania

żele i kremy

Eksperci w branży weterynaryjnej

Ponad 35-letnie doświadczenie,  specjalistyczna wiedza naszych pracowników oraz  korzystanie z  najnowszych badań i osiągnięć nauki wpływają na to, że z powodzeniem poszerzamy portfolio o kolejne preparaty. Stale pracujemy nad nowymi postaciami leków oraz doskonalimy jakość wytwarzanych produktów weterynaryjnych.

Poszczególne etapy produkcji, począwszy od prototypów, a skończywszy na sprzedaży do klienta ostatecznego realizowane są poprzez współpracujące ze sobą zespoły. Wyspecjalizowana kadra umożliwia szybkie reagowanie na zmiany zachodzące w otoczeniu rynkowym oraz zapewnia stałą dbałość o aspekty regulacyjne.

 

Troska o środowisko

Działając w trosce o środowisko wdrażamy proekologiczne rozwiązania.

Jednym z przykładów takich działań jest uruchomienie jednej z największych w regionie instalacji fotowoltaicznej. Panele o łącznej mocy blisko pół megawata, korespondują z poziomem zapotrzebowania energetycznego całego zakładu. Odpowiednie, sezonowe zaplanowanie wytwarzania, prowadzonego w trybie kampanijnym, pozwala na realizację procesu produkcyjnego w oparciu zieloną energię.